Návštěvy:
Staré stránky...

Saunování

1. 1. 2017

Saunování na Smetance KDY? 1x týdně (SAUNAčtvrtek) – od 8:30 hod KDO? přihlášené děti s potvrzením od lékaře CO S SEBOU? batůžek, ručník, přezůvky do sauny, 20Kč „Saunování působí jako prevence respiračních viróz a pomocný způsob ovlivňování alergických stavů a napomáhá proto k omezení výskytu onemocnění respiračními virózami v chladných obdobích roku, což je pro děti nejdůležitější efekt. Prokazuje se až 50%ní pokles nemocnosti u virózních onemocnění horních dýchacích cest. Přitom stačí saunovat 1x týdně. Do jisté míry se pravidelným saunováním od podzimu do jara prodlužuje nespecifická imunita, získaná v letní sezóně roku.“ (MUDr. Antonín Mikolášek) Jak působí saunování? zvyšuje otužilost, zlepšuje vlastní obranný systém zlepšuje periferní krevní oběh prohlubuje dýchání, rozšiřuje periferní průdušky zlepšuje kloubní pohyblivost odstraňuje svalovou únavu vede k ústupu astmatických potíží působí příznivě na duševní zdraví, odstraňuje napětí a vyvolává dobrou náladu Saunování probíhá ve 4 fázích: příprava – děti se svlékají, očistí pod sprchou, vstoupí do saunové kabiny, najdou si svá místa a rozloží ručník prohřívání – děti usednou či ulehnou, vyprávíme si, tiše recitujeme básničky, čteme krátké příběhy. Zpěv a křičení se nedoporučuje. ochlazení – děti se ochlazují sprchou nebo pobytem na čerstvém vzduchu. Poté se děti osprchují vlažnou vodou. Záleží na okolnostech, kolikrát se zařadí fáze 2 a 3 ukončení – děti se po posledním ochlazení krátce osprchují vlažnou vodou, důkladně se osuší ručníkem, doplní si tekutiny vlažným čajem či džusem. Psychologové uvádějí, že pravidelné saunování vede i ke zvýšení osobní odvahy a sebevědomí.

Datová schránka: ji9vra

Mgr.Bc. Lada Zátopková Ředitelka, Žirafky